Nejste spokojeni v zaměstnání nebo práci již dlouhou dobu hledáte a nemůže uspět u přijímacího řízení?

Máte pocit, že důvodem je váš věk?

Pro svou vysněnou práci musíte něco udělat.

Moderní životopis

I životopis podléhá módě – aktuální formáty životopisu můžete najít třeba na internetu. Při sepisování životopisu je potřeba začít vždy posledním zaměstnáním – aktuální informace budoucího zaměstnavatele nebo personalistu zajímají nejvíce. Pozice, které jsou relevantní pro zaměstnání, o které se ucházíte, vypíchněte. Některé nepodstatné věci – brigády, krátkodobá zaměstnání – můžete pro změnu vynechat. Životopis by měl být krátký a přehledný, maximálně v rozsahu dvou A4.

Životopis na míru

Personalista obvykle věnuje každému životopisu kolem dvou minut, pokud ho nic nezaujme, životopis odkládá. Dejte si proto práci a neposílejte všude stejnou verzi životopisu. Zdůrazněte přesně takové dovednosti a zkušenosti, které na vás upozorní. Využijte rychlost a pohodlnost elektronické komunikace. Jestliže pošlete životopis klasickou formou, sníží to vaše šance až na polovinu.

Příjemný vzhled

Fotografie v životopisu je dnes již standardem. Neposílejte ji jako přílohu, ale vložte ji přímo do horní části životopisu. Foto by mělo být aktuální a není od věci investovat do služeb vizážistky a profesionálního fotografa.

Moderní úkoly

V dnešní době můžete při hledání práce narazit na úkoly, se kterými nemáte žádné zkušenosti. Některé firmy pro ověření vašich jazykových znalostí posílají on-line jazykové dotazníky. Prostřednictvím dotazníků lze také zjistit, zda se dobře soustředíte, jaké máte analytické schopnosti atd. Můžete se setkat i s videodotazníkem, kdy na otázky odpovídáte prostřednictvím webové kamery a mikrofonu.

Dostatek informací

Jestliže obdržíte pozvání k pohovoru, opatřete si maximum informací, které je možné o potenciálním zaměstnavateli získat. Promyslete si také odpověď na otázku, jaké jsou vaše slabé a silné stránky – je to otázka, která padne při téměř každém pohovoru. Počítejte s tím, že se vás zaměstnavatel může zeptat prakticky na cokoliv, co jste uvedli v životopise. Buďte pečlivě připraveni.